Z Babią Górą w tle i Pętla Beskidzka

Turystyczno – offroadowa  3 dniowa wyprawa z przewodnikiem Beskidzkim prowadząc widokową trasą przez urokliwe tereny południowej części Beskidu Śląskiego, bogate zarówno pod względem przyrodniczym jak i kulturowym oraz trasami turystycznymi i offroadowymi na terenach gmin Sucha Beskidzka, Stryszawa, Jeleśnia, Zawoja, Maków Podhalański, Budzów, Kalwaria. 
W sumie w 3 dni przejeżdżamy ponad 350 km tras asfaltowych jak i offroadowych prowadzących w zróżnicowanym terenie (strome zjazdy i podjazdy, jary, wąwozy, rozlewiska, błoto i trochę asfaltu też),  odwiedzając przy okazji ciekawe miejsca znajdujące sie na terenie Beskidów. W trakcie imprezy przewodnik przez CB na bieżąco informuje o tym, gdzie obecnie się znajdujemy i co ciekawego możemy zobaczyć  w danej chwili.  Szczegóły trasy ustalamy i modyfikujemy każdorazowo z grupą, tak aby spełnić Wasze oczekiwania oraz dostosować sie do warunków atmosferycznych.
Jest też oczywiście czas na ognisko, grill,  wieczorną biesiadę i spotkanie z Harnasiem

Proponowane atrakcje turystyczne – konfiguracja do ustalenia.

Dzień 1: Żywiec, Koniaków, Istebna, Wisła, Szczyrk, B-B, Międzybrodzie, Kocierz, Andrychów, Wadowice, Marcówka to według googla 218 km. Miejsca atrakcyjne na trasie to: (ewentualne postoje) Żywiec – można zaliczyć zakupy w piwiarni żywieckiej Węgierska Górka – forty Koniaków – Koczy Zamek i Ochodzita (rewelacyjne widoki) Jaworzynka – trójstyk granic Polski, Czech i Słowacji Wisła – jezioro Czarne, Zameczek Prezydenta, skocznia w Malince Międzybrodzie – góra Żar Tresna – zapora na Sole Przełęcz Kocierska Świnna Poręba – zapora na Skawie

Dzień 2:
 Zespół zamkowo-parkowy w Suchej Beskidzkiej: renesansowy zamek Komorowskich z XVI wieku, oranżeria, „Domek Ogrodnika”, park przyramkowy – możliwość zwiedzania. XVIII-wieczny drewniany kościół w Lachowicach, perła drewnianej architektury skarlanej Małopolski – zwiedzanie. Olbrzymie osuwisko z 2001 roku na południowych stokach Pierchałowej Góry w Lachowicach – spacer w rejonie osuwiska. Bacówka na Hali Barankowej w Zawoi – możliwość zakupu wyrobów z mleka owczego. Największy wodospad w Beskidach. Atrakcyjne punkty widokowe na trasie prowadzącej przez Beskid Makowski i Beskid Żywiecki – idealne na fotostopy – widoki na Gorce, Beskidy: Mały, Makowski, Żywiecki i Śląski oraz Pogórza. Przejazd trasą urozmaiconą krajobrazowo trasą, drogami o różnym stopniu trudności.

Dzień 3: Jazda na torze offroadowym przy bacówce. Przejazd trasą urozmaiconą krajobrazowo trasą, drogami o różnym stopniu trudności. Atrakcyjne punkty widokowe na trasie prowadzącej przez Beskid Makowski – idealne na fotostopy – widoki na Gorce, Tatry, Beskidy: Mały, Makowski, Żywiecki oraz Pogórza. Zabytkowa zabudowa, rynek i ruiny zamku w Lanckoronie – zwiedzanie i spacer na Lanckorońską Górę. XVII-wieczne barokowe sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej – możliwość zwiedzania, spaceru na górę.

kościół Lachowice na 1 str


Ramowy (przykładowy)  program imprezy:

Piątek:
9:00 – 9:15 – rejestracja załóg
9:15 – 13:00 – przejazd turystyczno – offroadow do Żywca i dalszych miejscowosci na trasie  – atrakcje omawiane na bieżąco przez CB oraz w miejscach gdzie się zatrzymamy.
13:00 -14:00 – obiad we własnym zakresie w restauracji na trasie.
14:00 – 18:00 – dalszy przejazd turystyczno – offroadowy i zwiedzanie atrakcyjnyh miejsc na trasie  wg ustalonego z harmonogramu.
18:oo – …   – wspólna kolacja w Bacówce i biesiada

Sobota:
8:00 – 9:00 – śniadanie
9:15 – 11:00 – przejazd offroadowo – turystyczny do Lachowic – atrakcje omawiane na bieżąco przez CB
11:00 -12:00 – zwiedzanie zabytkowego kościoła oraz osuwiska w Lachowicach
12:00 – 13:00 – przejazd offoroadowy
13:00 – 14:oo – ognisko
14:00 – 18:00 – przejazd offroadowo turystyczny wg ustalonego z harmonogramu.
18:oo – …   – wspólny grill i biesiada

Niedziela:
9:00 – 10:00 – śniadanie
10:00 – 11:00 – przejazdy na torze dla chętnych
11:00 – 13:00 – przejazd offroadowo turystyczny do Lanckorony
13:00 :14:30 – zwiedzanie rynku, zamku
14:30 :15:00 – przejazd turystyczny do Kalwarii i zakończenie imprezy

Impreza niecykliczna – cena i warunki do ustalenia.

Zgłoszenia:
Zgłoszenia prosimy kierować na adres: wyprawy@beskidzkie4x4.pl .

Zobacz galerie na naszym oficjalnym profilu FB 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *