Bacówka w Beskidach

Kompleks Bacówki składa się z 3 klimatycznych budynków mieszkalnych , drewnianej Bacówki z 1812, Drewutni, wykonanej z cegły glinianej z domieszka słomy, suszonej na słońcu oraz Koziołkowej chaty. W budynkach do dyspozycji gości jest wyposażona kuchnia, toalety oraz prysznic. W bezpośrednim sąsiedztwie budynków znajduje się duży grill i miejsce na ognisko.
Otoczenie budynków to 2,5 hektarowa działka z pięknym widokiem na Babią Górę. Ukształtowanie terenu działki pozwoliło nam na stworzenie dosyć ciekawego toru off-road nie niszcząc jej walorów estetycznych.
Ze względu na sąsiedztwo obszernych połaci lasów oraz różnorakie ukształtowanie terenu miejsce to nadaje się doskonale do realizacji różnych scenariuszy gier terenowych oraz można by powiedzieć idealnie do szkoleń survivalowych .

Bacówka – została zbudowana w 1882 r.. Teren na którym się znajduje się obiekt przylega do kilkuset hektarowego kompleksu leśnego. Okolica sprzyja pieszym wędrówką i spacerom po lesie. Roztacza się stąd widok na królową Beskidów – Babią Górę (1725 m. n. p. m.) pasmo Jałowieckie, Policę, Kiczorę i Pilsko. To wymarzone miejsce dla osób uprawiających turystykę rowerową, miłośników pieszych wędrówek, grzybobrania oraz amatorów białego szaleństwa. Najbliższe wyciągi narciarskie znajdują się w oddalonej o 30 km Zawoi. Latem miłośnicy kąpieli wodnych  i słonecznych mogą skorzystać z pobliskich rzek Paleczki (3 km.) i Skawy (4 km.) oferujących czystą wodę i szerokie kamieniste plaże.
Dla miłośników biwakowania i spania na świeżym powietrzu udostępniamy miejsce do rozbicia namiotu. Siedlisko znajduje się na dwu-hektarowej łące przylegającej do kilkuset-hektarowego lasu – jest to więc również idealny teren do uprawiania survivalu.

Nie zapominając o historii regionu i naszej kulturze umieściliśmy w Bacówce wiele tradycyjnych przedmiotów codziennego użytku, które tworzą swoisty niepowtarzalny klimat. Właśnie ten wystrój i otoczenie pozwolą Wam poczuć się jak w starej chacie naszych dziadów.
Jeśli goście sobie tego życzą, uruchamiamy piec chlebowy, w którym można upiec nie tylko najprawdziwszy chleb na zakwasie, ale co ciekawe, także i pizzę o niepowtarzalnym smaku i aromacie, w inny sposób niemożliwym do uzyskania. Oczywiście możecie tu przygotować również różnego rodzaju mięsiwa czy ziemniaki prażone w żeliwnym garnku.
W Bacówce oferujemy ponadto świeże wiejskie jaja, sery owcze czyli dobrze znane oscypki i miód pszczeli prosto z ula.

Drewutnia – budynek w którym została zastosowana nowa innowacyjna technologia oparta na znanych i sprawdzonych od wieków tradycyjnych metodach i technikach. Drewutnia jest wykonana z cegły glinianej suszonej na słońcu z domieszką słomy. Tynki wykonane również z gliny z domieszką wapnia i takoż pomalowane. Wystrój i wnętrze wystylizowane na XVI wieczną gospodę (oberżę). Jest tu miejsce na biesiadowanie jak również nocleg. Drewutnia jest przykładem obecnego trendu budownictwa ekologicznego, bardzo modnego w Europie Zachodniej i Ameryce.

Koziołkowa chata – apartamenty 2-6 osobowy z łazienką i aneksem kuchennym oraz pokoje 2 osobowe z łazienką. Tor off-road – znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Bacówki. Jest to doskonałe miejsce do doskonalenia techniki jazdy terenie, ponieważ wzdłuż kilometrowej trasy znajdziecie wszystko, co może Was spotkać w trakcie wypraw, rajdów przeprawowych, czy też szybkich. Mamy tu jary, potoki, skały, trawersy, strome zjazdy i podjazdy, błota i bagna – czyli wszystko czego dusza zapragnie.  W zależności od wybranej trasy, sprawności załogi i samochodu przejazd jednej pętli może trwać od 10 do 120 minut.
W trakcie kiedy część osób zmaga się z torem reszcie ekipy możemy udostępnić grill, miejsce do biwakowania, ze wspaniałymi widokami na beskidzkie szczyty oraz dla chętnych na dłuższy pobyt noclegi w Bacówce.

Zajrzyjcie do nas. Niech wspaniałe widoki, bliskość przyrody, czyste i rześkie leśne powietrze towarzyszą Wam w odpoczynku. Poznajcie inny świat, błogi spokój, relaks na łonie natury w otoczeniu szumiących jodeł, sosen, świerków i potoków o krystalicznie czystej wodzie.
Zapraszamy zarówno na dłuższe, jak i na krótkie weekendowe pobyty, rodzinny wypoczynek, a także spotkania w gronie przyjaciół.

Zapytania i rezerwacje prosimy kierować na:

dom.beskidy@gmail.com lub + 48 608 510 771